çiçekli şal

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

çiçekli şal

kışın kendini iyice hissettirmeye başladığı şu zamanlarda çok işimize yarayabilecek eşyalardan biri şal. tığla yapılmış olduğu için yapılışını anladım. örgü türü şeylerde eklemek istiyorum. ama örgü hakkında pek bir bilgim olmadığı için, sizce anlatmadan versem nasıl olur? düşüncelerinizi merak ediyorum.
malzemeler:
* 500 g şallık gümüş simli siyah ip
* tığ
yapılışı:
1. önce zincir çekerek bir yuvarlak oluşturun. içine 25 dolgu yapın.
2. üzerine 3 zincir çekip arada 1 dolgu kalacak şekilde biritler yapın.
3. biritlerin üzerindeki boşluğa batarak önce 10 zincir çekin. zincirin üstüne 10 birit yapıp geri dönün. her boşluğa batarak çiçeğin ön taç yapraklarını bitirin.
4. arka taç yaprakları da aynı ön yapraklar gibi, fakat ön yaprakların arasına gelecek şekilde yerleştirin.
5. yaprakların bitiminden sonraki kutucuklar toplam 6 sıra olacak. ilk sırayı 5 zincir + sık iğne şeklinde bir arka, bir ön yaprağa batarak bitirin.
6. üzerindeki boşluğa 3 birit + 3 zincir + 3 birit yaparak batın. arada gene 6 tane 5 zincir + sık iğne yapıp her boşluğa batın. 6 tane yaptıktan sonra gene 3 birit + 3 zincir + 3 birit yapıp aynı boşluğa batın. diğer 5 sırayı da tamamlayın.
7. bu şekilde 6 tam, 4 yarım çiçek motifi yaparak birleştirin. yarım çiçekler omuz kısmında olacak. yarım çiçeklerin boş kalan omuz kısmına 4 birit + 2 zincir şekllinde yapıp batın.
8. her iki yanına püskül uygulayın.
şal detay
önemli not: bugünlerde tanımadığım kişilerden kendilerine gönderdiğim attachment’lı mesajı açamadıklarına dair mailler alıyorum. ben hiçkimseye attachment’li ya da fuar başlıklı bir mail göndermedim. eğer benim gmail adresimden bu şekilde bir mail aldıysanız sakın açmayın!!!!!

Tagged with 

24 thoughts on “çiçekli şal

  1. BERİVAN says:

    SÜPER

  2. ya çok az örnek var

  3. daha güzel şal yokmu?

  4. çok güzel yaaaaaaaa

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>