eleğimsağma

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

dünden beri ömer hasta. öksürük ve ateşi var. bugün bala keten tohumu ve tarçın katıp yedirdim. karabiberde katacaktım ama yemez diye vazgeçtim. bayağı iyi geldi. öksürüğü azaldı. keten tohumu gerçekten çok faydalı.

dünkü havanın aksine bugün istanbul’da yağış vardı. her ne kadar ömer’in hastalığı ve yağan yağmurun yeni yıkayıp astığım halıları ıslattığı için üzülsem de, balkona çıkıp bu gökkuşağını görünce derdimi unuttum bile. çocuk gibi içimi bir sevinç kapladı. bu arada eleğimsağma gökkuşağı demekmiş. geçen gün sözlükte rastlamıştım. arapça alaim-i sema yani gökyüzünün alameti demek.

gökkuşağı ile ilgili benim halimi de anlatan güzel bir sözü paylaşmak istiyorum.

“bazen bitmek tükenmek bilmeyen dertler yağmur olur üzerimize yağardı. ama rengarenk gökkuşağı da sadece yağmurdan sonra çıkardı.” u. aslan

gök kuşağı eleğimsağma

dünden beri ömer hasta. öksürük ve ateşi var. bugün bala keten tohumu ve tarçın katıp yedirdim. karabiberde katacaktım ama yemez diye vazgeçtim. bayağı iyi geldi. öksürüğü azaldı. keten tohumu gerçekten çok faydalı.

dünkü havanın aksine bugün istanbul’da yağış vardı. her ne kadar ömer’in hastalığı ve yağan yağmurun yeni yıkayıp astığım halıları ıslattığı için üzülsem de, balkona çıkıp bu gökkuşağını görünce  derdimi unuttum bile. çocuk gibi içimi bir sevinç kapladı. bu arada eleğimsağma gökkuşağı demekmiş. geçen gün sözlükte rastlamıştım. arapça alaim-i sema yani gökyüzünün alameti demek.

gökkuşağı ile ilgili benim halimi de anlatan güzel bir sözü paylaşmak istiyorum.

"bazen bitmek tükenmek bilmeyen dertler yağmur olur üzerimize yağardı. ama rengarenk gökkuşağı da sadece yağmurdan sonra çıkardı."    u. aslan

atkı son birşey: önce minik patikler ardından aslı ve sonrasında serra tarafından eşimle tanışma hikayemi anlatmaya davet edildim. ben bu gibi konuları oldukça özel buluyorum. ve eğer izin verirseniz pas hakkımı kullanmayı ve bizi soldaki şirin boyama gibi hatırlamanızı istiyorum. ama söz minik patikler, aslı ve serra; eğer birgün yüzyüze görüşmek kısmet olursa hikayemi sizlerle paylaşmak isterim ;)

atkı boyama tablo: natali dee

8 thoughts on “eleğimsağma

 1. Öncelikle Ömer e geçmiş olsun diyorum. Ben de gök kuşağını resimleyebilir miyim diye düşündüm. Ama kısmet olmadı. Şimdi sitende görünce çok hoşuma gitti. Mutlu oldum. Sevgiler,

 2. Çok geçmiş olsun Saadet,Bora’da grip olayını atlattı geçen hafta ,hafif geçirdi Allah’tan.Bu ara mevsim hastalık için tehlikeli bir dönem zaten.

 3. aslı altan altundal says:

  Aslında fotoğrafta gayet açıklayıcı ve şirin, Ömer’e geçmiş olsun diyorum. Sevgiler.

 4. Omer’e cok gecmis olsun Saadetcim. Nagihan’in dedigi gibi mevsim hastaligi, cocuklar sirayla annelerini korkutuyorlar hasta olup. Carcabuk gecer insallah.
  Gokkusagi ile hepimizin ayri hatiralari var. Ben de eger bir ayagini bulursan, hem altin bulursun hem de dilegin olur diye bilirdim cocukken.
  Hikayeni kabul edersen, anlatir misin demistim zaten. Nasilsa Istanbul’dasin, ben sana anlattiririm bir sekilde gorusunce. Sevgiler,

 5. Sevgili Saadet, nekadar güzel,dün çığlık çığlığa eşimi ve oğlumu bilgisayar başından kaldırıp, resimler çekerken,sen de o güzelliği resimlemiş,sen de mutluluk duymuşsun.Dünkü görüntü gerçekten olağanüstüydü.Tam yarım çember bir gökkuşağını çocukken görmüştüm bir kez de.Miniğe geçmiş olsun.
  Sevgiyle kalın.

 6. Ömer’e geçmiş olsun, havalar tehlikeli, bir sıcak bir soğuk gidiyor. Gökkuşağının fotoğrafını çok güzel yakalamışsın Saadet,sayende yeni bir kelime öğrendim.Teşekkürler.

 7. canım geçmiş olsun.Oytun’da dübden beri ateşli.mevsim hastalığına başladık yani.Hafif atlatıyor.Genelde çok hasta olmuyor.ağır olmuyor en azından.Ben imuneks veriyorum.İlaç olduğu düşünülmesin doğal bağışıklık sistemini güçlendiriyor.Kardeşim o firmada çalıştığı için gönül rahatlığıyla bilgi alıp başladım.
  Neyse tekrar geçmiş olsun.Allah acil şifalar versin.

 8. Minik Ömere geçmiş olsun Allah şifa versin.Bizim burda gökkuşağına elaimsema denir sevgili Saadet.Küçükken altından geçipte erkek olacağız diye arkadaşlarla çok koşmuştuk.bu resmi görünce o günler geldi aklıma.Büyüklerimiz eğer gökkuşağının altından geçersen oğlan olursun demişlerdi bize bizde koştuk durduk ama birtürlü geçemedik…(sevgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>