resimlik & şeffaf örtü

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

internette eski cd’leri ve cd kutularını değerlendirme çalışmalarını gördükçe eşimin önceden çöpe attığı onca eski cd ve kutuyu düşünüp hayıflanıyorum. bugün cd kabından yapılan resimlikleri görünce son bir ümitle cd’lerin yanına gittim.evde kalan son bir cd kabı buldum. ömer’in benim çektiğim ve de en çok sevdiğim fotoğrafını bulup, cd kabına ölçtüm. fotoğraf biraz büyüktü. ama kesmeye gönlüm razı olmadı. bende hafif içe doğru bombeli şekillde fotoğrafı, cd kabına yerleştirdim. cd kabının alt kısmına çok sevdiğim bir arkadaşımdan aldığım kartı yerleştirdim. kenar kısımlarına yaldızlı yapıştırıcı sürdüm. ve böylece hiç yoktan bir çerçevem oldu. ben yeni aldığım şeylerden çok, değerlendirdiğim şeylerden mutlu oluyorum galiba.
Resim 168
ömer bu resim çekildiği zaman resmin üzerindeki tarihe (25.02.01) göre 2.5 aylıkmış. o zamanlar oturamadığı için ben zorla yanına yastıklar dayayıp oturtmaya çalışır, fotoğrafını çekerdim. ve bu yüzden genelde ömer’in o zamanki fotoğrafları -onca yastığa rağmen :)- hep yana doğru yatık vaziyette çıkardı. bu pozda nasıl olduysa düşmeden yakalayabilmişim. hey gidi günler..

hazır aklıma gelmişken yanındaki yastıkta gene evleneceğim zaman amcamın kızı fatma, hacer ve benim yaptığımız boyama çalışmalarından. deseni annemin sitede yayınladığım hesap işlerindeki motifi motifi büyüterek tasarlamıştım. orta kısmına ise farklı olarak sırlı olsun diye eşimin ve benim ismimin baş harflerini arapça olarak boyamıştık. bir de takım olsun diye ayriyeten fiskos yapmak için aynı desenin küçüklerinden boyamıştık. fiskosun aralarına ise gene aynı desenin dantelini uyarlayıp örmüştüm. her şeyim kilim desenli olsun.masaönceden mutfak masamda naylon meyve desenli bir örtü vardı. artık 6 sene sonunda iyice yıpranınca değiştirmeye karar verdim. ilk defa arkadaşım fatma’da gördüğüm şeffaf naylon örtüyü çok beğenmiştim, ondan aldım. böyle çok kullanışlı olacağını düşünüyorum. alt kısma dantelli örtünüzü serip, üzerine şeffaf naylon örtüyü yerleştirince hem yemek dökülüp elemeğinize yazık olacak diye düşünmüyorsunuz, hem de güzel bir göz şöleni oluyor. arkadaşımdaburadaki nakışlı masasının üstüne sermişti ve çok hoş görünüyordu. bende sonunda seneler sonra dantelli örtümü mutfakta kullanmaya başladım. gerçekten kendi elemeğini kullanmak bambaşka. mutfak takımımın örneğini önceden burada vermiştim. şimdi de örneği masa örtüsüne nasıl uyguladığımızı göstermek için fotoğrafını çektim. köşe kısmını görebilmeniz için örtünün üstüne doğru getirdim. şeffaf örtü üzerinde ama belli etmemiş.

12 thoughts on “resimlik & şeffaf örtü

  1. Ben de bu şeffaf koruyucu örtülerden arıyorum ama Ankara’da bulamadım, bildiğiniz bir yer var mı?

  2. tansu hoşgeldin
    Kadife çantaya ne işlemek istiyorsun kurdele nakışı mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>