dizüstü bilgisayarım – fazlalık poşetler – tatil

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

dizüstü
siteye birşeyler eklemeyeli tam 8 gün olmuş. bu zaman zarfında çöken bilgisayarımın yerine verdiğimiz dizüstü siparişi elimize ulaştı. henüz bilgisayara tam olarak alışmış sayılmam. birbirimize ısınmaya çalışıyoruz. eksik programları da yükleyerek alışma sürecini kısaltmaya çalışıyorum. bu arada eski pc’nin göçmesi de bir nevi iyi oldu benim için. artık kablo karmaşasıyla uğraşmama gerek kalmadı. ve masamda bayağı bir rahatlama oldu. fotoğrafını çekerken üzerine görmeniz için şu an örmekte olduğum sehpa örtüsünü serdim. gerçi bu ara pek elime alamadım. ama çıkacağım tatilde epeyi ilerletirim herhalde.

poşet yumağı ikinci uğraşım ise resimde gördüğünüz poşet yumağından çanta örmeye başlamak oldu. daha önce gezgin kısmında bununla ilgili birkaç sayfa tavsiye etmiştim. o sayfaları anneme ve hacer’e gösterince hemen işe koyulduk. kardeşiniz çantaları çok seven biri , anneniz değişik şeyler yapmaktan hoşlanan biri, siz de fazlalık poşetlerden bıkmış, çareler arayan ve de değerlendirmeyi de çok seven biri olunca bu değişik çantayı yapmak kaçınılmaz oluyor. hacer poşetleri doğradı, annemle bende yumak haline getirmek için birleştirme işlemini yaptık. beklediğimden de zevkli oldu doğrusu. yumakları yaptıktan sonra annem bir tahta alet yardımıyla poşet ipleri çevirerek inceltti. poşet ipimiz hazır olduğu zaman, elimizde şiş tığ olmadığı için 1 no kalınlığındaki tığla örmeye başladık. fakat tığ bayağı ince geldi. bu sefer bizde 8 no şişlerle örmeye başladık. şişler kalın olduğu için güzel örülüyor. şimdilik çantanın bir tarafını annem birtarafını da ben örüyorum. tamamladığımız zaman sizlerle paylaşırım. keşke gazete kağıtlarını da değerlendirecek birşey olsa.

fazlalık poşetler< tatil
sonunda ben de tatil hakkımı kullanıp birkaç günlüğüne de olsa tatile çıkıyorum. hafta sonuna kadar buralarda olmayacağım. tatilde bol bol yüzüp, deniz kabuğu toplamayı düşünüyorum. he birde ömer’e söz verdim. ona deniz anasını göstereceğim :)

8 thoughts on “dizüstü bilgisayarım – fazlalık poşetler – tatil

 1. melda çelik says:

  selam
  İnanmıyorum notebook üzerinde dantel mi var? Modelini alayım bende hemen öreyim ,benimkinin üzeri boş:(

 2. rengin fikirlerin çok değişik. paylaştığın için teşekkür ederim.

 3. rengin serdaroglu says:

  Elinize sağlık, sitenizi yeni buldum.. Kağıtlardan bir şeyler yapabilirsiniz.. Poşetten ip yapma usulünde, şerit halinde kesilen kağıtlar ince bir ipin etrafında ıslatılarak döndürülür.. Oluşan bu kağıttan ip (dergiden yapılanlar rengarenk oluyor)bir saksının etrafına döndürülerek tutkal ile yapıştırılıyor.. Çok keyifli çöp kovaları veya saksılar oluşuyor. Eskimiş suratlı herşeye uygulanabilir. Sarımsı renkli olursa karşıdan bakıldığında sepetten miş gibi duruyor.. Tabii üzerine vernik sürerseniz dayanıklı olur..

 4. raziye gider says:

  saadetçim bilgisayarın hayırlı olsun canım.
  iyi günlerde kullan.

 5. saadetcim yeni bilgisayarını güle güle kullan canım ayrıca bu poşetden çanta fikri çok hoşuma gitti eğer örüpte sitede yayınlarsan çok sevinirim çünkü bende örmeyi düşünüyorum .

 6. Bu fikri tuttum. Merakla bekliyorum sonucu.
  Yeni bilgisayarını güle güle kullan.
  İyi tatiller…

 7. canım öncelikle pc hayırlı olsun.meraklanıp mail attım zaten.Bu arada benimde önceden kesilmiş bir miktar poşetim var.istersen yollaım sana.benim işler bitmeden sıra gelmez.
  İyi tatiller.umarım ömer güzel bir tatil geçirir.
  Hava biraz bozacak diyorlar ama dilerim bozmazda yumurcak güzelce eğlenir denizde..

 8. Saadetçim lap topun hayırlı olsun canım,güle güle kullan.Tatilin çok güzel geçsin inşallah,bolca dinlen keyfini çıkar iyi tatiller…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>