dantel anglez & balık sırtı

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

bugün anneme gidince genel istek alan dantel anglez tekniğini fotoğrafladık. incik boncuğu‘da kırmayarak balık sırtı tekniği içinde birkaç fotoğraf çektik.

dantel anglez

hatırlarsanız dantel anglez yazlık çantanın sapları yapılırken kullanıldı. dantel anglez tekniği genelde örtü türü şeylerin yapımında kullanılıyor. gene bu şerit örülerek tüllere ve çeşitli kumaşlara monte ediliyor. annem de hacer’e çanta sapının daha sağlam olması için bu tekniği öğretmiş.

dantel anglez

* 1. fotoğraf: 2 zincir çekip üzerine 1 sık iğne yapın.
* 2. fotoğraf: sık iğnenin yapılmış halini görüyorsunuz.
* 3. fotoğraf: danteli ters çevirip, alt sıradaki 2 ilmeğin içinden üstten alta doğru tığın üzerine iplik alıp, tekrar 1 sık iğne yapın. tekrar ters çevirin, tekrar 1 sık iğne….şeklinde devam edin.
* 4. fotoğraf: tamamladığınız dantel anglez bu şekilde olacak.

balık sırtı

çantanın sapı hariç heryerinde ise balık sırtı tekniği kullanıldı. çantayı normal sık iğneyle de yapabilirsiniz. fakat bu şekilde yaparsanız daha düzgün bir duruşu oluyormuş.
baliksirti
1. alt sıradaki arkadaki tek ilmeğin içinden iplik alın.
2. sonra da normal sık iğne yapın.

46 thoughts on “dantel anglez & balık sırtı

  1. dantel anglez çok güzel ancak ben biye anglez çalışmasını öğrenmek istiyorum hiç bir yerde bulamadım. eğer biye çevirmeyi de gösterebilirseniz çok memnun olurum.
    kendi kendime denedim ama başarılı olamadım biyeler çok kalın oldu. saygılar.

  2. S.A. saadet hanım dantel anglezi salon takımı yapmak istersek kaç numara ip kullanmalıyız?çok teşekkürler

  3. Anglez El isi
    iki carsaf kenarı bir yorgan iki tane de yastık icin takımı 300 tl gidengit@hotmail.com 05445216505

  4. çok teşekkür ediyorum benim gibi küçük çocuğu olup kursa gitmeye vakti olmayanlarve birşeyler üretmek isteyenler için joker bir site .her aradığımı bulabiliyorum.yeniliklerinizi bekliyorum.

  5. çook sahane olmus şimdi bunlardan yapmaya çalışıyorum :D

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>