emirgan’da doğa – zavallı rakunlar

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

pazar günü emirgan korusu’na gittik. doğa gezintisine çıkmayalı uzun zaman olmuştu. herzamanki gibi gülleri görünce dayanamayıp fotoğraflarını çektim. içlerinde farklı bir çiçekte var. fakat ismini bilmiyorum. ömer’in de en çok hoşuna gidenler ördekler oldu. hele ördeklerin birtanesi (altta) vardı ki fıskiyenin altında durmuş, sanki banyo yapıyor, çok sevimliydi.
cicekler
birara ömer havuzun kenarındaki iri karıncaları gördü ve kaçtı. sonra “beni yiyecekler” deyip, gidip ezmeye başladı. ne kadar “yapma, etme” desekte ömer’e laf dinletemedik. anlayacağınız ömer’le inatlaşarak bitirdik gezimizi. bundan sonra doğa gezilerini daha sık yapmamız gerektiği düşüncesindeyim. hem ömer’in kuşu-böceği görmesi açısından, hem de dinlenme açısından. fotoğraflar da başka bir sebep tabi ki.

cumartesi akşamı internette dolaşırken bir sayfaya girdim. sayfada diri diri kürkleri soyulan hayvanların (sanırım rakun) kısa bir filmi vardı. onu izledim biraz, fakat dayanamayıp kapattım. ve hala şoktayım. linkini vermek istemiyorum. çünkü sahneler dehşet vericiydi. diri diri çıkarılan kürkler daha kıymetli olduğu için, o hayvancağızlara bu muameleyi reva görüyorlarmış. yapılanları şiddetle kınıyorum. bırakın giymeyi, bundan sonra kürke dokunmadan önce bile birkez daha düşüneceğim… ordekler

11 thoughts on “emirgan’da doğa – zavallı rakunlar

 1. mehmet alan says:

  Bizler diyoruz ki hayvana yapılan kötülüklerin bir adim ileri sinde insana kötülük yatar.
  Hayvanin kanını emerek yapılan sömürünün “bir adim ilerisi insani sömürmeye oturur.
  Buna bir örnek: KÜRK ticaretidir. Kürk hangi ihtiyacı karşılar? Bu dünyada milyarlarca kadın kurk görmeden ona dokunmadan doğar, yasar, olur.

  Ama KÜRK’u elde etmek için;
  1-Hayvanların canlı canlı derileri yüzülür,(fok balıklarında yüzme isi jiletle yapılır)
  2-Canlı canlı boyunları kırılır
  3-Demir tellerle boyunlarından asılıp kasıkları bıçaklanır
  4-Arkadan elektrik, boğazdan tazyikli su verilir
  5-Canlı canlı bacakları satırlarla doğranır
  6-Kalın odunlarla enseleri parçalanır
  7–Boğazlarına nefeslerini kesmek için tazyikli su bağlanır
  8-İyi bir KURK için aylarca dayanılmaz soğukta aç susuz bırakılır
  9-Daha yüzlerce vahşete canlı canlı maruz kalarak can verirler birileri KÜRK giysin diye
  Hayvanların sucu ne? Allah onları doğada ayakta kalabilsinler diye özel giysilerle yaratmış olduğu için Bu katliamda yılda yüz milyonu aşkın hayvan can verir. Bir adet KÜRK’de 5 bin mink canı yada 100 cincila veya 25 kopek,75 kedi taşımanın övünülecek yani ne ? Yada 30 RAKUN. Ek’te sunduğumuz VIDEO bunun yüzde birlik kanıtıdır.

  Biz insan oğlu öldüğümüzde hiçbir organımızı bağışlamak istemezken çürümeye terk ederken ağzı dili olmayan canları bu şekilde öldürme hakkini nereden alıyoruz. Bu barbarlık belki de orta cağda dahi yoktu var olanda beslenebilmek içindi gösteriş için değil.
  Simdi karar zamanı. İnsanin yaşaması için hiç bir gerekliliği olmayan bu ticaret ürününe son vermeye davet ediyoruz. Bizlerin ona rağbet etmesi bu hayvanların daha çok sayıda katliama uğraması, canlı canlı soyulması demektir. Bu günaha ortak olmayacağız.Her Kurumu insani bu vahşete DUR demeye çağırıyoruz.Lütfen su siteye giriniz ve katliamın en yoğun yaşandığı ülkelerden Cin’e, Kanada’ya ve diğer ülkelere http://www.kurkehayir.gen.tr Dur deyiniz.

  KÜRK’e hayır denmeli ki onlar bu şekilde can vermesin.
  İçimizdeki sevginin devamı için mutlu yasayabilmemiz için bu vahşet bitmeli. İnsanlar milyon yıllık geçmişe rağmen sıkıntılarını çözemedi diye hayvanlara reva görülen şiddet-katliam devam etsin mi? Yoksa bazıları da bu olup biteni insanlara anlatsın mı? Biz anlatmaya karar verdik. Sizde bizlere hak verin, destek verin.

 2. merve umarım dilediğin bölümü kazanırsın. sana kolay gelsin. dualarım seninle.
  sağol münevver teyze ben de çok severim o ezgiyi.

 3. GÜL ALIRLAR GÜL SATARLAR GÜLDEN TERAZİ TUTARLAR GÜLÜ GÜL İLE TARTARLAR BAGI BOSTANI GÜLDÜR GÜL
  Bu guzel gülleri gorunce dilimin ucundan bu dizeler dökuldu ellerinize sağlık munev

 4. doğayla iç içe olmayalı çok uzun zaman olmuş, bunu bu güzel fotoğrafları görünce farkedebildim. beton duvarların arasında hayat meşgalesine öyle bir dalmışızki, böyle güzelliklerin varlığını çoğu kez unutuyoruz.
  hatırlattığın için teşekkürler.
  ve şu zavallı rakunlar, foklar, sincaplar..v.s zavallılar, nedir şu insanlardan çektikleri…
  insanların zarif olmak için kullandıkları eşyaların bir canlı katledilişiyle kullanıma hazır hale geldiğini bilmek ve bunu bile bile kullanabilmek,benim aklım almıyor…

 5. mrb ben merve.tekirdağdan.hatırlıyorsan eger beni saadet ablacım.harika fotoğraflar bunlar.ben de isterim oraya gitmek.kısmetse öss sınavından sonra inşaallah saadet ablacım.3.kez giricem öss imtihanına.halkla ilişkiler istiyorum.allah inş.gönlüme göre verir.
  CANIM ABLAM BENİM.
  MERVE

 6. O filmi ben de gördüm gerçekten çok korkunçtu.Zaten filmin yarısında izleyemedim ve kapattım.Bunu yapanlarda zerre miktarı vicdan olmasa gerek.

 7. Ne yazık ki bu işkence sadece o hayvanlara değil bir sürü hayvana hatta kedi ve köpeklere de uygulanıyor. Bizler bahsetmekten bile çok rahatsız oluyoruz ama o hayvanlar bunları yaşıyor maalesef. Peta ve benzer kuruluşlardan gelen filmler inanılmaz… O hayvancıklara canlı canlı yapılanlar.. Kedi ve köpek kürkleri pek çok yerde kullanılıyormuş ne yazık ki.

 8. resimler çok güzel içim açıldı doğrusu hele o ördekler nasılda sevimli ve masum teşekkür ederim böyle güzellikleri tespit edip bize gösterdiğin için. Ayrıca şu film için de bir şeyler söylemek istiyorum zevk ve gösteriş için bir tek canlının bile kılına zarar verenleri çok ayıplıyorum.sırf kendileri para kazansın ve gösteriş meraklısı insanlarda giysin diye bu yapılamaz yapılmamalı. *****Sevgilerimle…….başarılar……….*****

 9. Merhaba Saadet. Fotoğrafların çok güzelller. Biz de oğlumla, eşimle bu tür gezmeleri yapmaya gayret ediyoruz. Çocukların yeşillikler içinde oynayabilmesi gerekli.
  Senin gördüğün o filmli siteyi ben de geçenlerde görmüştüm. Hakikaten insanı şok edici bir film. O canilikleri nasıl yapıyorlar aklım almamıştı. Ben de dayanamayıp kapamıştım.
  Aynısını foklara da yapıyorlar. Nasıl bir akıl sahibi kürk giymeyi sever anlayamıyorum.

 10. Hayvan kürkü giymeyi ve giyenleri ben de protesto ediyorum.Zevk için avlananları ve buna sempati duyanları kınıyorum.Bunları duymak tüylerimi diken diken ediyor! Bir kısım yaratıkların (insan değil hayvan sınıfına bile sokamıyorum)değil hayvana insana bile saygısı yokken , duyarlılık beklemek abes olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>