e.g. 11: boncuklu örgü patikler

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

fatıma yorumunda bahsettiği patiklerin fotoğraflarını 2 ay önce göndermişti. fakat örgüden çok anlamadığım için açıklamasını istemiştim. sonunda gönderdi de, ben de bu şık patikleri ekleyebildim. ellerin dert görmesin fatıma!
1. boncukları kendi ipinden patiklik ipe dizin. bu biraz zor olabilir. ama herkes kendine bir kolayını bulabilir.
2. 80 ilmekle başlayıp, 4 sıra sürekli haroşa örün. 5. sırada modele göre boncukları eklemeye başlayın. ben yoğun boncuklu olanı anlatmaya çalışacağım.
3. 5. sırada 2 haroşa + 1 boncuk örün. bu işlemi 17 boncuk olana kadar tekrarlayın. 17 boncuk olunca 2 haroşa + 1 arttırma + 2 düz + 1 arttırma + 2 haroşa + 1 boncuk + 2 haroşa + 1 artırma + 2 düz + 1 artırma + 2 ters + 1 boncuk örerek, orayı da 17 boncuk olana kadar. ve böylece 5. sırayı tamamlamış olacaksınız.
4. dönüşte boncuk eklemeden haroşa örün. arttırılan yerlerin ilmekleri salık oluyor. biraz orada delikler açılmış olacak.
5. 6. sırada tekrar boncuk eklemeye başlayın. 3 haroşa + 1 boncuk(alt sıradaki boncukların arasına gelecek) + 2 haroşa + 1 boncuk devam edin. arttırmalara aynı şekilde her sırada devam edin.
6. buruna gelecek olan kısmın orta ve her iki tarafınada boncuk koyarak, V şeklinde açılmasını sağlayın. V şeklini verebilmek için 3 sıra sonra yine ortadan boncuk eklemeye başlayın.
7. yanlardaki boncuklar verevine 9 sıra olduğunda, üzerine boncuksuz 7 sıra haroşa örün.
8. kenarlardan birer ilmek alarak tabanı örün.
9. taban bitince aynı şekilde yanlardan ilmekleri alarak arkayı da örün. ortada ördüğünüz ilmek sayısı hep 12 olacak.
10. taban bitince kesip, patiğin boğazına tığla oyasını (fıstık) örün.
Fotoğraflara tıklayarak büyütebilirsiniz.
boncuklu patik1boncuklu patik2

23 thoughts on “e.g. 11: boncuklu örgü patikler

  1. sümeyye says:

    biraz daha örnek olabilirdi.

  2. patik çok güzl ama ben boncuksuz yapmk istiyorum daha yeni öğreniyorum örgüyü o yüzden boncuklar kafamı karıştırdı:( lütfen boncuksuz tarifini yada daha kolay anlaşılabilecek şekilde açıklarmısınz yanlardan nasıl alcaz? arttırmayı biliyorum ama yanları anlaadm lüften yardım edin

  3. baska modelleriniz varmi.yeni ögrenenler icin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>