ömer’in maceraları

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

bu aralar oğlum ömer’den hiç bahsetmedim. yüreğim el vermedi. ömer’in çizdiği hayvancıkları ekleyerek o’nun hakkında birşeyler yazmak istedim. yukarıdaki çizimi ilk gördüğüm zaman su aygırını buradaki, fili buradaki çizimlerden olduğu için tanıdım. ömer’e “peki niye kuşu 4 ayaklı çizdin bakalım?” deyince ömer de “o kuş değil ki o ördek. kuşlar 2 ayaklı olur, ördekler 4″ deyiverdi. hazırcevaplılığına da bittim doğrusu :)

ömer'in hayvancıkları

ömer’in en sevdiği arkadaşı amcasının oğlu ibrahim. ne hikmetse en çok kavga ettiği arkadaşı da o. geçen hafta ibrahim kütahya’ya gidince bizimki anladı kıymetini. “anne merdivenlerde ibrahim’in sesini duydum, anne ibrahimler gelmiş olabilir” diye bir hafta boyunca ağzından düşürmedi ibrahim’i, kapısına gidipte az zillerini çalmadı. neyseki dün ibrahim geldi de kavuştular çok şükür.

en sevdiği çizgi film aslan kral ve tarçın ve arkadaşları. aslan kral’ı kurban bayramı’ndan beri çevirip çevirip izliyoruz, artık ezberledik :)

en sevdiği oyuncağı kırmızı ağzını açmış su aygırı. bu çocuğun halen daha niye bu kadar su aygırını sevdiğini anlamış değilim. acaba çocuk uzmanları bu konuda ne diyor merak ediyorum :)

lunaparka gidince binmeyi en çok sevdiği oyuncak kırmızı helikopter. çarpışan arabayı çıkardığı kıvılcımlar yüzünden pek sevmedi.

1-2 ay öncesine kadar doğru dürüst sayıları yanyana dizip söyleyemediği halde bugünlerde 50′lerden bahsediyor. nasıl oldu anlamadım.

medine

bir de geçenlerde bizi hayrete düşürmüştü ki onu hiç unutamam herhalde. her zaman aldığımız bir çocuk dergisinin bulmacasında çok muntazam yazılmış (solda) medine yazısını görünce hayretler içinde kaldık. görür görmez “acaba haberimiz olmadan ömer okuma-yazmayı mı öğrendi?” diye düşündük. dergiyi başka birinin eline alıp bulmacayı çözmediğine de eminim.babasıyla bir zaman hayretler içinde bulmacaya baktıktan sonra ömer’in bize yaptığı ufak oyunu anladık.meğer önceki haftanın çözümünü (sağda) kopyalamış.bayağı bir güldük ve öyle yapmayı düşünmüş olmasına da sevindik. geçen haftanın çözümügeçen haftanın çözümü(efe’yide yazmaya çalışmış, ef’e kadar gelmiş, ama galiba bu işte bir tuhaflık olduğunu anlayıp, vazgeçmiş.)

işte böyle ömer’in maceraları. keşke ömer daha küçükken yazmaya başlamış olsaydım. şimdiye kadar yaşananları unutmazdık. peki nuray ve rabia teyzesi, çizim uzmanları olarak ömer’in çizimlerini nasıl buldunuz? acaba annesinin çok isteyipte başaramadığı bir işi ömer başarabilecek mi? ne dersiniz?

Tagged with 

15 thoughts on “ömer’in maceraları

 1. sağolasın aslı teyzesi. ömer 2000 doğumlu. kreşe göndermedim henüz. bakalım seneye anaokulu düşünüyoruz.

 2. Saadetcim,
  Ne güzel Ömer’den haber alabilmek. 2001 doğumlu değil mi? Benim küçük kızımla yaşıt. Kreşe giyor mu veya seneye göndermeyi düşünüyor musun?.eli güzel kalem tutuyor maşallah:))Geleceği parlak… Yanaklarından öperim Onun…

 3. serra ben üniversite 2. sınıfta evlendim. 3. sınıfın sonunda aralıkta ömer doğdu. okulu dondurdum o senesi. sonraki sene devam ettim. o da nasıl olduysa büyüyüverdi o arada :) ilkokula 5.5 yaşında başlayınca da avantajlı oldum bu durumda. hiç sene kaybım olmadı. anlayacağın bende hayatı hızlı yaşayanlardanım.

 4. funda_mete says:

  Saadetcim ne diyim süper olmuş. Maşallah Ömerciğime. Benim metem sadece karalıyor teyzesi. İnşallah oda abisi gibi resimler çizer. Ben cin Ali bile zor çizerim valla Ömere bayıldım. Onu sıkıca kucaklayıp bizim için öp annesi

  Sevgilerimle
  Funda & dün ilk defa pastel boya ile çizgi çizen bu arada halıyıda bir güzel boyayan Mete’m (20 aylık kuzum)

 5. ömerin ellerine saglık cok güzel olmuş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>