kırkayak fiskos

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

şimdi bu güzelim fiskosa niye bu adı verdin diye merak ediyorsunuz değil mi? ;)

bu sık iğneli dantelin bir diğer adı da “kanser işi” imiş. çünkü bir türlü bitmek bilmezmiş. emine yengem bu fiskosu 20 sene kadar önce örmüş. abim uzun ince örülen sık iğneli kısmı yengemin elinde gördükçe “hala bitmedi mi bu kırkayak?” diyerek takılırmış yengeme.

yengem hatırasını bana anlatınca ben de “oh ne güzel bu örnek ismiyle geldi, hiç olmazsa bu örneğe isim aramak için kafamı yormayacağım” diye geçirdim içimden. yengem şimdi "bunu da nasıl örmüşüm" diyor. herhalde ben örsem parmaklarım delinir. fakat danteli gördüğünüz zaman zerafeti de bambaşka. verilen emeğe değmiş diyorsunuz.

kırkayak fiskos

böylece fantezi bir örnekte oldu sitede.bunu günümüzde yapacak bir babayiğit çıkar mı bilmiyorum. en azından ben cesaret edemem. şimdilik detay fotoğraf eklemiyorum. ama eğer bir babayiğit çıkar da “ben yapacağım” derse hemen eklerim detay fotoğrafları. bakalım çıkacak mı? (zerrin istediği için detay fotoğrafları ekliyorum)

kırkayak detay1kırkayak detay 2kırkayak detay3

Tagged with 

12 thoughts on “kırkayak fiskos

 1. evet güzel ama bende aynı örneği yaptım ama benimki daha şahanne kusura bakmayın.ben 3 sıra motif koydum sizde öyle yapın.

 2. bunlar harika olmuş ellerinize sağlık

 3. satın almak istesem nasıl temin edebilirim

 4. Simdi gordum, ilk fotografdan anlayamamistim. Yok ben dayanip yapamam herhalde parmaklarim kanar bu kadarini yapana kadar. Cok degisik, gule gule kullansin yengen. Eline de saglik.

 5. serra o yuvarlaklarda sık iğne. detay fotoğraftan daha iyi görebilirsin.
  zerrin detayları ekleyeceğim. sana kolay gelsin :)

 6. saadet hanım gerçekten kıymetli bir örnek.çok da güzel işlenmiş.işleyeninde sergileyeninde ellerine sağlık.mutlaka işlerim demiyorum ama,benim mutfak takımımda dahil olmak üzere bir çok takımım bu sıkiğneyle uyarlanmış işler.bu sebeple bende olmasını isteyebileceğim bir parça.detaylarsanız sevinirim.selamlar.

 7. saadetcim bu dehşet bir örnek. 15 sene önce bir kitapta görüp bende çok beğenmiştim. tam olarak aynı sayılmaz biraz farklıydı sanırımi renkli renkliydi. ama oda sık iğneydi işte. bende cesaret edemediğimden yapamadım ama çok zarif gerçekten. ismine uyumunada diyecek kelime bulamıyorum. :))) .
  yengenin ellerine sağlık elleri dert görmesin. bu ne şıklık maşallah.

 8. arkadaşlar, size bişey soracağım bana yardımcı olurmusunuz ?oğlumun patolonunu boyadım sirke ile duruladım tekrar ama yine rengini çıkaracak gibi başka önerisi olan varsa bana  yazabilirmisiniz ne yapabilirim….teşekkür ederim…….

 9. Uclarina yakin yuvarlaklar var ya Saadet, onlari nasil yapmis yengen? ben bakinca anlamadim da.SIK igne gibi de durmuyor, duz duz ne degisik olmus bu. Abin de  hakkaten ismini bulmus bu ornegin. Gule gule kullansin yengen.

 10. aman saadetçiğim biliyorum bu örneği tam kanser.insanın parmağını deliyor .gerçekten bir babayiğit çıkarsa helal olsun.nede olsa şimdiki gençler eskisi gibi sabırlı değiller..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>