kırkayak fiskos

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

şimdi bu güzelim fiskosa niye bu adı verdin diye merak ediyorsunuz değil mi? ;)

bu sık iğneli dantelin bir diğer adı da “kanser işi” imiş. çünkü bir türlü bitmek bilmezmiş. emine yengem bu fiskosu 20 sene kadar önce örmüş. abim uzun ince örülen sık iğneli kısmı yengemin elinde gördükçe “hala bitmedi mi bu kırkayak?” diyerek takılırmış yengeme.

yengem hatırasını bana anlatınca ben de “oh ne güzel bu örnek ismiyle geldi, hiç olmazsa bu örneğe isim aramak için kafamı yormayacağım” diye geçirdim içimden. yengem şimdi "bunu da nasıl örmüşüm" diyor. herhalde ben örsem parmaklarım delinir. fakat danteli gördüğünüz zaman zerafeti de bambaşka. verilen emeğe değmiş diyorsunuz.

kırkayak fiskos

böylece fantezi bir örnekte oldu sitede.bunu günümüzde yapacak bir babayiğit çıkar mı bilmiyorum. en azından ben cesaret edemem. şimdilik detay fotoğraf eklemiyorum. ama eğer bir babayiğit çıkar da “ben yapacağım” derse hemen eklerim detay fotoğrafları. bakalım çıkacak mı? (zerrin istediği için detay fotoğrafları ekliyorum)

kırkayak detay1kırkayak detay 2kırkayak detay3

Tagged with 

12 thoughts on “kırkayak fiskos

  1. kardeş benim annem mendile yapılan fiskos örneği arıyor. bunun için kafamı yeme durumunda. ya rica ediyorum güzel modeller koyunda beğenip modelini çıkarsın yoksa bu böyle ömür boyu gidicek. lütfeenn.

  2. birsen turan says:

    slm ben birsen eşimle beraber msn kullanıyoruz yeni yaptığınız modellerden haberder ederseniz menmun olurm iyi günler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>