e.g. 7: bahar dalı havlu kenarı

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

nazlı yorumunda bahsettiği örneği gönderdi. sağolsun beni zor durumda bırakmamış. hem en detayıyla örneği anlatmış, hem de fotoğraflarını çekmiş, ismini bile vermiş. çok zahmet verdik sana nazlı, çok teşekkürler.

bahar dalı dantel havlu kenarının yapılışı:

 • 1. sırada 10-12 zincir çekip bir halka oluşturun. 8 tane kutucuk yapıyoruz. Kutucuk aralarındaki zincirler 3′er tane.
 • 2. sırada alt sıranın kutucuklarını 4′er birit ile doldurun. dolguları yaparken tığa ipliği bir kez dolayın ( yani normal birit ).
 • 3. sıra: alttaki sıranın boş kutu kısımlarına 3′er birit ile doldurun. yalnız, bu biritleri yaparken ipliği tığa iki kez dolayın (uzun birit). dolgu aralarında 7 zincir çekin.
 • 4. sıra: boş kutucukları 9 birit ile doldurun, bunlar da uzun birit olacak. arada ise 5 zincir çekin.
 • tığ ile işimiz bitti. örneğin arka yüzünü çevirip iğne oyasına başlayın. iğne ile ortalama her biritin başına batarak basit ilmekler atın. piramit gibi yapın.
 • en üst sırayı da renkli ip yada sim iple geçin.
 • en sonunda motifin ortasına renkli yada simli iple biritlerin üzerine gelecek şekilde biritle dolgu yapın. biritler 4 veya 5 tane olabilir( ipin kalınlığına göre ). 3 ila 4 zincir çekip diğerine geçin. bu şekilde tamamlayın.

ben 60 numara naylon iplik kullandım. naylon ipin ütüsü daha kolay ve iğne ile yapılan dantellerde tercihimdir. bu örneği halam yaptı. halamda bütün dantellerinde naylon ip kullanıyor.
bahar dalıbahar dalı dantel havlu kenarıdetay

38 thoughts on “e.g. 7: bahar dalı havlu kenarı

 1. pek gözel pek hoş gözelim sağolasın

 2. çook güseller ama yakın gözükmüo nett göremioruzz.. ltfn bişelerr yapınn ok cnmlarımm

 3. ya gercekten de cok güsel olmus.ama bn bunu yapamamki.iğne oyası yapmayı bilmiorummmm:(kim yaptıysa ellerine sağlık inş yeni modellerini de görürüsss

 4. hatice şahin says:

  dantel örnekleriniz çok eski örnek modelleri lütfen daha güzel ve daha değişik örnek görmek isterim.Mesela pike takımı dantel örnekleri ; mutfak takım örneği ; iğne oyası vitrin takımı örnekleri olbilir…

 5. BİRAZ DAHA ÇOK ÖRNEK OLSA DAHA GÜZEL OLURDU

 6. harika olmuş teşekkürlaer

 7. çok güzel ama az devam çalışmya

 8. şahinder says:

  cok begendık ellerinize saglık yenı orneklerın devamını dıleriz

 9. harika olmuş ya çok güzel ben iğne oyası yapamıyorum ama güzel örülmüş

 10. Serap Hanım sizin bilgilerinizden de faydalanmak isteriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>